Admin / 10 lipca 2019

Aqua Aerobik i prezenty na wakacyjne dni

Chyba już zwyczajem się stało, że na koniec każdego sezonu Aqua Aerobik z Asią, wszystkie uczestniczki zajęć otrzymują drobne upominki.

Na zakończenie tego sezonu Panie otrzymały kosmetyczki z balsamem do opalania. Prezent ten nie jest  bez przyczyny. Jako firma Aqua Aerobik bardzo dbamy o zdrowie, głównie o sprawność fizyczną i dobre samopoczucie naszych klientów. By długo cieszyć się zdrowiem należy oprócz zajęć gimnastycznych, dbać o zdrową dietę, nawadnianie i stosowanie kremów ochronnych w czasie upałów.

 

STOSOWANIE OCHRONNYCH BALSAMÓW PODCZAS OPALANIA JEST WYRAZEM ODPOWIEDZIALNOŚCI I DBANIA O  SWOJE ZDROWIE.

Nie ma co  straszyć tylko uświadamiać.

Często nie zdajemy sobie sprawy na jakie konsekwencje narażamy swoją skórę podczas długotrwałego opalania. Balsamy/kremy/olejki do opalania mają za zadanie chronić skórę przed negatywnymi konsekwencjami oddziaływania promieniowania ultrafioletowego (UVB i UVA). Promieniowanie UV odpowiada za powstawanie opalenizny lecz również może powodować oparzenia i przebarwienia słoneczne, przyspiesza proces starzenia się skóry oraz może powodować raka skóry (nowotwory skóry są jednym z najczęściej spotykanych nowotworów).

Pogoń za opalenizną sprawia, że wydłużamy czas pobytu na słońcu. Owszem słońce daje nam wit. D, ale wystarczy 15 minutowy spacer w letni dzień by nasz organizm wytworzył odpowiednia dawkę tej witaminy. Często przez siedzenie całymi dniami w biurze, w weekend chcemy nadrobić braki w opalaniu. Taka nagła, krótkotrwała ekspozycja na słońce jest szczególnie niebezpieczna. Ryzyko rozwoju czerniaka jest w tym przypadku bardzo duże.

Kilka dobrych rad:

  1. Unikaj słońca w krytycznym dla naszej skóry okresie dnia, czyli między godziną 10:00 a 15:00, gdy promieniowanie UV jest najsilniejsze.
  2. Chroń skórę głowy, uszy oraz oczy – kapelusz i okulary są absolutnie niezbędne.
  3. Smaruj ciało przed każdym wyjściem na słońce lub po wyjściu z wody.
  4. Stopniowo przyzwyczajaj skórę do  przebywania w intensywnym słońcu.
  5. Stosuj krem z wysokim filtrem UV ( im wyższa cyfra na kremie tym skuteczniej chroni przed oparzeniem).

Co istotne, długie przebywanie na słońcu, mimo stosowania kremów, nie uchroni skóry – zachowaj umiar!